Autor: Maja Vižentin, 16. 9. 2015.

U Osnovnoj školi Mrkopalj, u petak 11. rujna obilježen je dan sporta pod nazivom Hrvatski olimpijski dan.
Hrvatski olimpijski odbor je 2007. godine pokrenuo program pod nazivom Hrvatski olimpijski dan (HOD), čiji je cilj potaknuti građane svih dobnih skupina na aktivno bavljenje sportom.
U obilježavanju olimpijskog dana sudjelovali su svi učenici i djelatnici škole. Odijeveni u bijele majice učenici od 1. do 4. razreda obilježili su dan sporta pješačenjem od škole do Kalvarije, a učenici predmetne nastave od škole do Tuka. Iako pomalo umorni u školu su se vratili veseli i nasmijani.