Autor: Maja Vižentin, 9. 5. 2017.

Dom mladih i dvorana Dinko Lukarić bili su 03. svibnja 2017. domaćini 25. županijskog i gradskog natjecanja učenika osnovnih škola iz poznavanja prometnih propisa i sigurnosnih pravila te vještine upravljanja biciklom ”Sigurno u prometu”.

Teorijski dio natjecanja odvijao se u informatičkoj učionici Doma mladih gdje su natjecatelji na računalima rješavali testove Hrvatskog autokluba. Nakon toga zaputili su se ka dvorani Dinko Lukarić gdje je na postavljenom poligonu proveden praktični dio natjecanja, a sve pod budnim okom komisije sastavljene od prometnih policajaca i volontera Autokluba Rijeka.

Svoje poznavanje prometnih i sigurnosnih pravila kao i vještine upravljanja biciklom  pokazali su i učenici 5. razreda naše škole (Lucija Kovačić, David Lakotić, Danijela Štimac i Dorian Tomić) te postigli zapažene rezultate:

• 3. mjesto grupno na nivou primorsko-goranske županije i
  • 1. mjesto pojedinačno osvojila je naša Lucija Kovačić te se plasirala na državno prvenstvo koje se ove godine održava od 23.-26. svibnja u Zadru.

Za treće osvojeno mjesto u županijskom natjecanju učenici naše škole kao nagradu dobili su bicikl i zaštitnu kacigu koje su darovali Primorsko – goranska županija, Županijski savjet za sigurnost prometa na cestama – PGŽ i Autoklub Rijeka kako bi se i budućim naraštajima omogućio što kvalitetniji rad i priprema za natjecanja na svim razinama.